Obsługa procesów budowlanych

Realizacja inwestycji budowlanych jest zadaniem złożonym, wymagającym starannego zaplanowania, zabezpieczenia prawnego oraz przejścia szeregu procedur, zanim nastąpi rozpoczęcie budowy, której zwieńczeniem jest oddanie inwestycji do użytkowania i komercjalizacja obiektu.

Naszym klientom oferujemy wsparcie na każdym etapie realizowanego projektu. Zapewniamy przede wszystkim:
• pełny due diligence nieruchomości;
• opracowanie projektów umów sprzedaży nieruchomości, umów przedwstępnych sprzedaży; umów o generalne wykonawstwo, o roboty budowlane, o wykonanie prac projektowych, archeologicznych itd.;
• prowadzenie negocjacji;
• analizę umów kredytowych pod względem ryzyk prawnych;
• przygotowywanie umów deweloperskich oraz opiniowanie potrzebnej dokumentacji;
• wsparcie w procedurach administracyjnych, w szczególności doradzamy na etapie uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenia na rozbiórkę, budowę i pozwolenia na użytkowanie.

W razie potrzeby Kancelaria zapewnia pełną obsługę procesów sądowych, w tym spraw przed organami administracji i sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi.

Oferta Kancelarii skierowana jest nie tylko do inwestorów i deweloperów, lecz także do projektantów i architektów, firm budowlanych, począwszy od podwykonawców, poprzez firmy wykonujące specjalistyczne roboty budowlane, aż po generalnych wykonawców realizujących duże zadania inwestycyjne.

Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi prawnej podmiotów z branży budowlanej, jak i procesu inwestycyjnego, począwszy od zakupu nieruchomości, aż po oddanie jej do użytkowania i komercjalizację, zarówno w zakresie obiektów mieszkaniowych jak i przeznaczonych pod lokale użytkowe. Z usług Kancelarii korzystają znani deweloperzy działający na rynku lokalnym i na terenie całego kraju, inwestorzy realizujący projekty dla sieci handlowych, firmy budowlane, spółki kapitałowe realizujące specjalistyczne roboty budowlane i generalni wykonawcy.

Doświadczenie:
Klientami kancelarii jest kilkanaście przedsiębiorstw z szeroko rozumianej branży budownictwa, w tym budownictwa drogowego; deweloperów jak i firm zajmujących się projektowaniem inwestycji, generalnych wykonawcy inwestycji budowlanych, firm z branży instalacyjnej, wykonawców robót budowlanych w tym robót specjalistycznych, a także producentów wyrobów budowlanych.

Zapewnialiśmy kompleksowe wsparcie czy realizacji wielu inwestycji mieszkaniowych na terenie Poznania oraz w innych częściach Polski.

Aktualności

Recent Posts / View All Posts

ranking-kancelarii-prawniczych-2020

Sobczyńscy Adwokaci w czołówce kancelarii w Wielkopolsce

| Aktualności | No Comments

Z przyjemnością informujemy, że nasza kancelaria zajęła 7 miejsce w województwie Wielkopolskim w kategorii największe kancelarie prawnicze w regionie według Rankingu Kancelarii Prawniczych 2020 dziennika Rzeczpospolita. W skali kraju kancelaria…

komentarz Gazeta Wyborcza

Komentarz dla Gazety Wyborczej

| Aktualności | No Comments

W dzisiejszym wydaniu Gazety Wyborczej pojawił się komentarz mecenas Anny Przygockiej na temat wygaśnięcia mandatu wójta, burmistrza, prezydenta miasta w przypadku skazania prawomocnym wyrokiem sądu.

inwestycja-sikorskiego-poznan-fyrtel-wilda

Kancelaria Sobczyńscy Adwokaci doradcą prawnym w realizacji inwestycji „Fyrtel Wilda” w Poznaniu

| Aktualności | No Comments

Kancelaria Sobczyńscy Adwokaci zapewniła kompleksową obsługę prawną inwestycji mieszkaniowo-usługowej „Fyrtel Wilda” – nowoczesnej kamienicy zlokalizowanej przy ul. Sikorskiego w Poznaniu.