Obsługa procesów budowlanych

Realizacja inwestycji budowlanych jest zadaniem złożonym, wymagającym starannego zaplanowania, zabezpieczenia prawnego oraz przejścia szeregu procedur, zanim nastąpi rozpoczęcie budowy, której zwieńczeniem jest oddanie inwestycji do użytkowania i komercjalizacja obiektu.

Naszym klientom oferujemy wsparcie na każdym etapie realizowanego projektu. Zapewniamy przede wszystkim:
• pełny due diligence nieruchomości;
• opracowanie projektów umów sprzedaży nieruchomości, umów przedwstępnych sprzedaży; umów o generalne wykonawstwo, o roboty budowlane, o wykonanie prac projektowych, archeologicznych itd.;
• prowadzenie negocjacji;
• analizę umów kredytowych pod względem ryzyk prawnych;
• przygotowywanie umów deweloperskich oraz opiniowanie potrzebnej dokumentacji;
• wsparcie w procedurach administracyjnych, w szczególności doradzamy na etapie uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenia na rozbiórkę, budowę i pozwolenia na użytkowanie.

W razie potrzeby Kancelaria zapewnia pełną obsługę procesów sądowych, w tym spraw przed organami administracji i sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi.

Oferta Kancelarii skierowana jest nie tylko do inwestorów i deweloperów, lecz także do projektantów i architektów, firm budowlanych, począwszy od podwykonawców, poprzez firmy wykonujące specjalistyczne roboty budowlane, aż po generalnych wykonawców realizujących duże zadania inwestycyjne.

Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w zakresie kompleksowej obsługi prawnej podmiotów z branży budowlanej, jak i procesu inwestycyjnego, począwszy od zakupu nieruchomości, aż po oddanie jej do użytkowania i komercjalizację, zarówno w zakresie obiektów mieszkaniowych jak i przeznaczonych pod lokale użytkowe. Z usług Kancelarii korzystają znani deweloperzy działający na rynku lokalnym i na terenie całego kraju, inwestorzy realizujący projekty dla sieci handlowych, firmy budowlane, spółki kapitałowe realizujące specjalistyczne roboty budowlane i generalni wykonawcy.

Doświadczenie:
Klientami kancelarii jest kilkanaście przedsiębiorstw z szeroko rozumianej branży budownictwa, w tym budownictwa drogowego; deweloperów jak i firm zajmujących się projektowaniem inwestycji, generalnych wykonawcy inwestycji budowlanych, firm z branży instalacyjnej, wykonawców robót budowlanych w tym robót specjalistycznych, a także producentów wyrobów budowlanych.

Zapewnialiśmy kompleksowe wsparcie czy realizacji wielu inwestycji mieszkaniowych na terenie Poznania oraz w innych częściach Polski.

Aktualności

Recent Posts / View All Posts

12 października 2018

| Aktualności | No Comments

Warunki zabudowy pomogą sprzedać grunt rolny. Zapraszamy do lektury publikacji prawnika kancelarii Sobczyńscy Adwokaci – mecenasa  Piotra Pawłowskiego w nowym numerze miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny”.

24 maja 2018

| Aktualności | No Comments

Zespół kancelarii Sobczyńscy Adwokaci we współpracy z firmą doradczą FSG Biznes w ramach projektu FSG Prawo Sobczyński sp.k. obsługiwał transakcję nabycia przez spółkę EDC Expert Direct Communication sp. z o.o….

26 kwietnia 2018

| Aktualności | No Comments

11 miejsce w Wielkopolsce i 105 miejsce w Polsce. Oznacza to awans odpowiednio o 5 oraz o 27 pozycji  w stosunku do ubiegłego roku.   Tak plasuje się kancelaria Sobczyńscy…