koronawirus alert

STAN EPIDEMII A SIŁA WYŻSZA

By | Aktualności | No Comments

W dniu 20 marca 2020 r. oficjalnie wprowadzony został na obszarze Polski stan epidemii wirusa SARS-CoV-2.

Poniżej jako pliki do pobrania przesyłamy dwa kluczowe akty prawne, rzutujące na sposób funkcjonowania przedsiębiorstw oraz proponowane wzorcowe zawiadomienie o sile wyższej przygotowane z myślą o umowach o roboty budowlane – do dalszego wykorzystania: Czytaj dalej

17 lipca 2019

By | Aktualności | No Comments
Miło nam poinformować, że po zdanym egzaminie zawodowym i uroczystym ślubowaniu kolejny nasz wieloletni współpracownik dołączył do grona adwokatów. 
Serdecznie gratulujemy Pani Mecenas Alicji Hłond, która zasiliła szeregi palestry. Życzymy dalszych sukcesów !

11 czerwca 2019

By | Aktualności | No Comments

„Podkreślenia wymaga także, że umowa ubezpieczenia należy do umów szczególnego zaufania, a jej postanowienia oraz postanowienie owu powinny być jasne, zrozumiałe i jednoznaczne, aby ubezpieczający przed jej zawarciem miał świadomość ryzyk, które nie są objęte ubezpieczeniem oraz przesłanek, które ograniczają lub wyłączają odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń. Nie można zaakceptować takiej wykładni postanowień owu, która usprawiedliwiałaby odmowę wypłaty w sytuacji, gdy ubezpieczający dopiero po zajściu zdarzenia dowiaduje się, że nie było  ono objęte ubezpieczeniem.”. Na takim stanowisku stanął Sąd Najwyższy w sprawie ze skargi kasacyjnej spółki V. Sp. z o.o., w sprawie o sygn. akt: II CSK 595/17 – wyrok z dnia 8 listopada 2018 r.

Czytaj dalej

10 czerwca 2019

By | Uncategorized | No Comments

Meldujemy się w ścisłej czołówce :

7 miejsce w Wielkopolsce (awans z miejsca 11 w stosunku do roku 2018). Dodatkowo 76 miejsce w Polsce (tu awans aż o 29 pozycji).

To wyniki ogłoszonego dzisiaj przez dziennik Rzeczpospolita  Rankingu Kancelarii Prawniczych 2019.

 

Dziękujemy wszystkim i zabieramy się do dalszej pracy !

 

86f4ffc8_largeartykulranking

20 kwietnia 2019

By | Uncategorized | No Comments

,,Procedury działania proponowane w przypadku naruszenia praw i wolności nauczycieli” to dokument, który powstał w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie tematem uczestników Forum Eksperckiego „Hejt! Jak uczyć empatii w czasach nienawiści”.

Jest to zestaw porad prawnych, odwołujących się do przepisów prawa cywilnego i prawa karnego. Po zawarte w procedurach zasady postępowania mogą sięgnąć nauczyciele, którzy stają się ofiarami cyberprzemocy lub podmiotami naruszeń ze strony rodziców czy uczniów. Materiał został przygotowany przez Kulczyk Foundation oraz kancelarię prawną Sobczyńscy Adwokaci.

Cała procedura dostępna jest poniżej:

https://wiemczujepomagam.pl/wp-content/uploads/2019/04/Procedury_dla_nauczycieli.pdf

31 stycznia 2019

By | Aktualności | No Comments
Czynności procesowe podejmowane przez kuratora w ramach działań zmierzających do likwidacji osoby prawnej mogą obejmować również legitymację do złożenia wniosku o wpis podmiotu do rejestru przedsiębiorców krajowego rejestru sądowego. Na takim stanowisku stanął Sąd Najwyższy w sprawie ze skargi kasacyjnej spółki B. S.A w sprawie o sygn. akt I CSK 679/17.

Czytaj dalej

24 maja 2018

By | Aktualności | No Comments

Zespół kancelarii Sobczyńscy Adwokaci we współpracy z firmą doradczą FSG Biznes w ramach projektu FSG Prawo Sobczyński sp.k. obsługiwał transakcję nabycia przez spółkę EDC Expert Direct Communication sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego udziałów w agencji kreatywnej Filmpoint Sp. z o.o. specjalizującej się w produkcji treści video.

EDC Expert Direct Communication to jest największym w kraju lettershopem, czyli spółką wyspecjalizowaną w produkcji i obsłudze korespondencji reklamowej i promocyjnej.
W skład zespołu kancelarii wchodzili Michał Sobczyński i Orest Ochocki

Zobacz linki:

http://www.pb.pl/avallon-inwestuje-w-wideomarketing-930412

26 kwietnia 2018

By | Aktualności | No Comments

11 miejsce w Wielkopolsce i 105 miejsce w Polsce. Oznacza to awans odpowiednio o 5 oraz o 27 pozycji  w stosunku do ubiegłego roku.

 

Tak plasuje się kancelaria Sobczyńscy Adwokaci sp. p. w najnowszym Rankingu Kancelarii Prawniczych 2018 dziennika Rzeczpospolita.

 

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy!